Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Lista 9 powodów, dla których warto uczyć się języków obcych

Zabierasz się od dłuższego czasu za naukę języka obcego, jednak tak naprawdę nie wiesz w jakim celu? W ten sposób na pewno nie uda Ci się osiągnąć zadowalających rezultatów, gdyż najprawdopodobniej szybko się zniechęcisz.

Jakie mogą być zatem motywacje do nauki?

1. Poznawanie inspirujących ludzi - w trakcie zagranicznych podróży będziesz mógł nawiązywać kontakty z lokalną społecznością. Poznasz tym samym nieznaną Ci wcześniej kulturę, a także miejscowe zwyczaje.
  2. Nieograniczony dostęp do cennej wiedzy - znając chociażby język angielski możesz odsłuchiwać niezwykle interesujące materiały dokumentalne, czy chociażby zapoznawać się z treścią przeprowadzanych przez zagranicznych naukowców badań.
  3. Zwiększysz swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy - znajomość języka obcego daje ogromne możliwości pod kątem znajdowania zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach.
  4. Nauka języków obcych pozwoli Ci czytać książki, których do tej pory nie przetłumaczono na język polski.
  5. Będziesz mógł oglądać ulubione filmy i seriale zagraniczne w oryginalnym języku.
  6. A może zdecydujesz się napisać własną książkę w obcym języku lub założyć obcojęzycznego bloga? Dzięki temu uda Ci się dotrzeć do znacznie większego grona potencjalnych czytelników, aniżeli w przypadku treści tworzonych w rodzimym języku.
  7. Zyskasz szansę poznania partnera/partnerki z innego kraju. Polki są oczywiście najpiękniejsze, niemniej egzotyczna uroda również często całkiem atrakcyjna.
  8. Zwiększysz swoją samoocenę - przecież nie ma nic lepszego, aniżeli możliwość zaimponowania przyjaciołom znajomością egzotycznego języka obcego.
  9. Będziesz mógł generować dodatkowe zarobki - kompetencje językowe umożliwią Ci chociażby udzielanie płatnych korepetycji, a także korzystanie z możliwości zarabiania w internetowych serwisach obcojęzycznych. Warto także rozważyć możliwość pracy zdalnej dla zagranicznego przedsiębiorcy.

Widać zatem, że motywacji do nauki języka obcego może być naprawdę wiele, dlatego wybierz sobie chociaż kilka z nich i uparcie dąż do wyznaczonego celu - polecamy.

Zobacz podobne:
Wielokulturowość i multikulturalizm

WielokulturowośćFundamentem wielokulturowości i multikulturalizmu jest kultura. Oba pojęcia najczęściej spotykane są w wysoko rozwiniętych grupach społecz

Co należy wiedzieć, gdy decydujemy się na zakup komputera przemysłowego?

Komputer w fabryceW fabrykach konieczność zakupu dostosowanych do panujących warunków pracy komputerów przemysłowych jest czymś oczywistym. Sytuacja zup

Mentoring, czyli kiedy uczeń naśladuje mistrza

MentoringZnanych jest wiele sposobów stymulowania rozwoju osobistego. Ostatnimi czasy popularność zyskuje mentoring, czyli relacja pomiędzy uczniem i mistrzem, k