Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Lista 9 powodów, dla których warto uczyć się języków obcych

Zabierasz się od dłuższego czasu za naukę języka obcego, jednak tak naprawdę nie wiesz w jakim celu? W ten sposób na pewno nie uda Ci się osiągnąć zadowalających rezultatów, gdyż najprawdopodobniej szybko się zniechęcisz.

Jakie mogą być zatem motywacje do nauki?

1. Poznawanie inspirujących ludzi - w trakcie zagranicznych podróży będziesz mógł nawiązywać kontakty z lokalną społecznością. Poznasz tym samym nieznaną Ci wcześniej kulturę, a także miejscowe zwyczaje.
  2. Nieograniczony dostęp do cennej wiedzy - znając chociażby język angielski możesz odsłuchiwać niezwykle interesujące materiały dokumentalne, czy chociażby zapoznawać się z treścią przeprowadzanych przez zagranicznych naukowców badań.
  3. Zwiększysz swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy - znajomość języka obcego daje ogromne możliwości pod kątem znajdowania zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach.
  4. Nauka języków obcych pozwoli Ci czytać książki, których do tej pory nie przetłumaczono na język polski.
  5. Będziesz mógł oglądać ulubione filmy i seriale zagraniczne w oryginalnym języku.
  6. A może zdecydujesz się napisać własną książkę w obcym języku lub założyć obcojęzycznego bloga? Dzięki temu uda Ci się dotrzeć do znacznie większego grona potencjalnych czytelników, aniżeli w przypadku treści tworzonych w rodzimym języku.
  7. Zyskasz szansę poznania partnera/partnerki z innego kraju. Polki są oczywiście najpiękniejsze, niemniej egzotyczna uroda również często całkiem atrakcyjna.
  8. Zwiększysz swoją samoocenę - przecież nie ma nic lepszego, aniżeli możliwość zaimponowania przyjaciołom znajomością egzotycznego języka obcego.
  9. Będziesz mógł generować dodatkowe zarobki - kompetencje językowe umożliwią Ci chociażby udzielanie płatnych korepetycji, a także korzystanie z możliwości zarabiania w internetowych serwisach obcojęzycznych. Warto także rozważyć możliwość pracy zdalnej dla zagranicznego przedsiębiorcy.

Widać zatem, że motywacji do nauki języka obcego może być naprawdę wiele, dlatego wybierz sobie chociaż kilka z nich i uparcie dąż do wyznaczonego celu - polecamy.

Zobacz podobne:
Wielokulturowość i multikulturalizm

WielokulturowośćFundamentem wielokulturowości i multikulturalizmu jest kultura. Oba pojęcia najczęściej spotykane są w wysoko rozwiniętych grupach społecz

Mentoring, czyli kiedy uczeń naśladuje mistrza

MentoringZnanych jest wiele sposobów stymulowania rozwoju osobistego. Ostatnimi czasy popularność zyskuje mentoring, czyli relacja pomiędzy uczniem i mistrzem, k

Coaching w rozwoju osobistym

CoachingO rozwoju osobistym mówi się wiele: o tym, jak jest potrzebny, jak ceni się dziś ludzi, którzy inwestują w siebie i chcą się rozwijać. Można to czynić na